Prodej a.s.

Výhodný prodej a.s. je rychlou možností, jak podnikat pod touto právní formou

Akciové společnosti mají na našem trhu rozhodně své místo. Nejenom vzhledem k vydávaným akciím, ale i vzhledem k vysokému základnímu kapitálu ve výši 2 000 000 jsou považovány za velmi prestižní a stabilní podnikatelskou formu. Založení takové společnosti je však spojeno s mnoha komplikacemi, od společenské smlouvy, přes notářský zápis, po zápis do OR. Prodej as je však o mnoho rychlejší, jelikož často stačí u stávající firmy provést několik základních změn, a ta má tak rázem nového majitele.

Nejčastěji nabízené a.s. na prodej jsou ty nové

Pokud bychom měli zmapovat trh s nabízenými akciovými společnostmi, tak převládají ty nové. Jedná se tedy o společnosti bez historie, které byly stejně jako například společnosti s ručeným omezeným založeny pouze pro další prodej. Taková akciová společnost je poté ideální volbou, jak už od samotného počátku položit základy prestižní a stabilní firmy, a to bez složitých zakládacích procesů, které jsou pro mnoho laiků velkým problémem.

Samotný prodej akciové společnosti může být realizován i online

Stejně jako u jiných firem, i prodej akciových společností lze vyřídit odkudkoliv, pomocí vzdálené komunikace, popřípadě pošty. Samotný prodávající, nejčastěji specializovaná firma, provede všechny nutné změny a postupy, a následně předá všechny potřebné dokumenty nutné proto, aby bylo definitivně schváleno to, že je akciovka již přepsána na nového majitele.

Starší společnost má své výhody

V souvislosti s tím jsou však nabízeny nikoliv pouze zcela nové firmy, ale i ty s historií. Záleží však na tom, zda se jednalo o podnikatelskou historii, nebo nikoliv. Pokud ano, může zde být riziko případných závazků. Pokud ne, určitě jsou nejlepším startem už jenom proto, že na samotné klienty nebo obchodní partnery nepůsobíte tak, že jste skutečným nováčkem, možná i amatérem.