Založení s.r.o.

Proces založení s.r.o. není pro laika jednoduchý

Pokud bychom se podívali na nejvyužívanější podnikatelskou právní formu, potom jasně vede společnost s ručením omezením. Samotný postup jak založit sro však není nijak jednoduchý, a laikovi může zabrat mnoho času, ale sebrat mu i poměrně mnoho peněz, a to v souvislosti s nutnými poplatky. Na druhou stranu je říci, že založení sro může proběhnout i jednoduše, a to díky využití profesionálních služeb.

Využívání služeb v oblasti založení společnosti s ručením omezením volí řada podnikatelů

Většina podnikatelů logicky volí vždy tu nejjednodušší volbu a formu, a tak se raději obrátí na odborníky. Tento postup je rozhodně výhodný a časově efektivní, pokud se nechcete zdržovat svými chybami, a chcete začít podnikat skutečně co nejdříve, a přitom jít cestou právě založení, a nikoliv koupí případné hotové firmy.

Jakékoliv zakládání s.r.o. se neobejde bez nezbytných informací

Mezi základní údaje, které budete muset znát, je nejenom název společnosti a osob jednatelů a společníků, ale také obory, které souvisejí s podnikatelskou aktivitou a živnostenským listem. Dále je pro vznik nezbytné také sídlo. Z hlediska perspektivy a výhod je často volena Praha nebo Brno. Výhodou totiž je, že pokud využijete služby virtuálních sídel, nemusíte zde být fyzicky přítomni.

Postup jak založit s.r.o. zahrnuje i nezbytné poplatky

Při cestě k vlastní firmě nezapomínejte také na to, že založit sro vás bude stát nutné poplatky. Počítejte především s výdaji u notářů, které se mohou pohybovat okolo 10 000 Kč, s výdaji na živnostenském úřadě, nebo také s výdaji za kolky v obchodním rejstříku. To vše se založením souvisí. A pokud vás zajímá založení s.r.o. postup, potom je třeba začít u notáře, následně navštívit živnostenský úřad, poté vyřídit sídlo, a jakmile je vše připraveno, můžete na konkrétní soud podat žádost o zápis do obchodního rejstříku.