Firmy na prodej

Firmy na prodej jsou skvělou alternativou k běžnému založení

Jako začínající podnikatelé samozřejmě máte možnosti, jak se dostat k vlastní firmě. Můžete si ji sami založit, ale stejně tak můžete využít jejího asistovaného založení. Stále ještě rychlejší množností jsou ale nabízené firmy na prodej, a to hned v několika různých možnostech.

Nejoblíbenější je prodej firem, které nemají historii

Konkrétním označením se dané firmy nazývají jako ready-made, a byly vytvořeny přímo za účelem dalšího prodeje. Jedná se tak o firmy bez historie, a tím pádem ale i bez jakýchkoliv dluhů, nebo i závazků. Často jsou součástí jich již předsmlouvaná sídla, kdy nejčastějšími místy jsou prestižní ulice, které nabídne Praha, Brno, ale i Ostrava. I cena takové firmy je poměrně příznivá, a tak je oblíbenou alternativou pro nové, ale i stávající podnikatele.

I mnozí více či méně úspěšní podnikatelé se pro prodej firmy rozhodnou

Další možností je koupit prosperující firmu. Často se jedná o společnost i se zaměstnanci, a tak se stačí adaptovat na daný systém řízení, a firma tak bude pokračovat ve své ekonomické činnosti, a bude zisková od prvního dne. Takový prodej podniku a ziskových firem není dnes ničím výjimečným, a tak je využíván hlavně těmi, kdo kromě firmy chtějí koupit i samotné know-how, které právě jim k danému úspěchu pomůže. Takové firmy z historií však nemusí být přímo levnou záležitostí, a to hlavně v závislosti na ziscích a obratech.

K prodeji jsou i neaktivní firmy, které v minulosti vyvíjeli činnost

Poslední možností, jakou si na našem trhu koupit firmu, je taková firma na prodej, která byla v minulosti aktivní, ale dnes už žádnou činnost nevyvíjí. U nich je často rizikem to, zda nejsou zadlužené, a tak mohou být poměrně rizikovou investicí, na rozdíl od možnosti, kdy je realizován prodej nově založených firem, které vlastně mají velmi podobnou startovní pozici. Z hlediska historie je lepší cestou kopit raději společnosti zavedené.