Společnosti na prodej

Společnosti na prodej jsou ideální možností, jak začít s byznysem ihned

Začít podnikat s vlastní společností jde dvěma různými způsoby. Tím prvním je standardní založení, u kterého je třeba počítat s o něco delší dobou realizace. Rychlejší možností je však prodej společnosti, kdy máme jako budoucí podnikatel možnost zakoupit doslova jakoukoliv právní formu, a to od společnosti s ručením omezením, přes akciovou společnost, po společnost evropskou.

Velkou výhodou je rychlost této formy

Tou hlavní prioritou je samozřejmě rychlost. Daná koupě společnosti totiž není nijak složitým postupem, a tak dojde pouze k tomu, že je na obchodní rejstřík podána žádost na změny. Ty spočívají ve změnách osob jednatelů, ale mohou se týkat také změny názvu, popřípadě také sídla. Rázem se tak z jednoho sro může stát zcela nová firma. Přesto je její historie a tyto změny v obchodním rejstříku zaznamenány, pro případnou pozdější identifikaci.

Tuto formu využívají noví, ale i stávající podnikatelé

Koupě společnosti j v dnešní době vyhledávanou možností pro nováčky, ale i zkušené podnikatele, kteří chtějí další firmu a další byznys. Výhodou je to, že jsou k vyhledání společnosti online, a tak si každý může předrezervovat tu svou vyhlédnutou, která bude následně převedena na jeho osobu. Další samozřejmostí této aktivity je to, že prodávané společnosti jsou označované jako ready-made, což je vžitý název pro takové, které jsou určeny pouze pro další prodej. Nikdy se s nimi tedy nepodnikalo, a tak nemají žádné dluhy, ani žádné závazky. Samozřejmostí je poté splacený základní kapitál.

Lze koupit i starší společnost

Samozřejmě takto prodávané společnosti jsou dávány k prodeji po několika týdnech úspěšného založení., Jedná se o takzvané společnosti bez historie. Jsou však možností, kdy je daná firma s historií, a to v počtu několika let. To má mnohem větší výhody, například v souvislosti s žádostí o podnikatelskou půjčku, nebo o to, že jednatel díky společnosti s historií nevypadá jako naprostý nováček na trhu.