Prodej s.r.o.

Prodej s.r.o. je dnes nejvyhledávanější možností, jak začít podnikat

Forma právnické osoby je dnes v podnikatelském světě rozhodně prestižnější, než obyčejný živnostenský list. V tomto ohledu jasně vedou společnosti s ručením omezením, které jsou výhodné, a i poměrně snadné na získání. Ideální cestou je najít firmy na prodej sro, které jich mají v nabídce několik desítek. Samozřejmě nových, nedávno založených, a tedy bez jakýchkoliv dluhů, nebo také závazků.

Využít s.r.o. na prodej je dnes hitem u všech podnikatelů

Ani stávající podnikatelé dnes nejdou cestou standardního založení, jelikož je zbytečně časově, i administrativně náročné. A právě ready made společnost je výhodnější alternativou, a to ve všech ohledech. Navíc jsou to firmy bez historie, a tak nebudou nikdy v budoucnu spojovány s případnými aktivitami třeba předchozích majitelů.

Proč zvolit právě prodej společnosti s ručením omezením?

Několik výhod bylo již zmíněno. Ty z hlediska snadnosti určitě ještě lehce rozebereme. Dnes není výjimkou internetový prodej, kdy vše vyřídíte z pohodlí domova. Výsledkem toho budou již doručené dokumenty, které potvrzují právě vlastnictví vaší společnosti. A to se zvoleným názvem, jednateli, společníky, nebo i sídlem.

Jaké má prodej firmy s.r.o. další výhody?

Často třeba takové, že součástí jejich ceny je již pronájem sídla. Nejčastěji se jedná o prestižní lokace, jako je Brno, Praha nebo Ostrava. I to může zvednout firmu v očích veřejnosti, a ta se navíc může vyhnout pravidelným kontrolám na finančním úřadu – ty ve velkých městech totiž nestíhají. I to je další plus, proč je prodej společností s ručením omezeným výhodný.

Na závěr je třeba ještě dodat, že ačkoliv mluvíme pouze o hotových firmách, je možné najít inzeráty s titulkem prodám sro, kdy svou firmu nabízejí sami podnikatelé. Takové už jsou často s historií, ale možným rizikem případných budoucích závazků.